מגן שר הבריאות לרב הבר

מגן שר הבריאות לרב ישעיהו הברבטקס רב-משתתפים שנערך לאחרונה במשכן הכנסת קיבל הרב ישעיהו הבר, ראש עמותת מתנת חיים את "מגן שר הבריאות". אות יוקרתי זה מוענק מידי שנה למתנדבים מצטיינים, ונועד להעלות על נס מעשי התנדבות של יחידים או קבוצות אשר מסירותם ודבקותם במשימה שנטלו על עצמם יש בה כדי לשמש אות ומופת לרבים.

"אני נרגש לקבל את האות ומודה על הכבוד הניתן לעמותה ולי," אמר הרב הבר. "אני מקווה שנצליח להביא לשינוי המצב בישראל, כאשר זו תהיה המדינה הראשונה בעולם בה לא תהיה רשימת המתנה להשלתה".

התורמת אילנה והמושתל אלחנןבין משתתפי הטקס לצד משפחת הבר היו מספר תורמי כליה ומושתלים, יחד עם עובדים ומתנדבים מהעמותה. ביניהם היו זוג של תורמת ומושתל, אילנה דרור מגבעת זאב, שתרמה כליה לאלחנן ב-2014. "שמחתי מאד להיות נוכחת בטקס לכבוד הרב הבר," אמרה אילנה, "שבזכותו ניצלו חייהם של מאות חולי כליות בארץ. היום אני כמעט שנתיים אחרי תרומת הכליה לאלחנן ושנינו מרגישים טוב מאד! אני מקווה שנצליח לגייס עוד הרבה מתנדבים לתרומת כליה ונתקדם לעבר חיסול רשימת ההמתנה."

מתוך דברי הוועדה הציבורית:

מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים מוענק לרב אברהם ישעיהו הבר. יליד 1965, מתגורר בירושלים. מייסד עמותת "מתנת חיים" לעידוד תרומות כליה. העמותה פועלת לגיוס תורמים והפנייתם לחולים מתאימים, תוך שקיפות מלאה, בכפוף לחוק ולהלכה היהודית. כל מנהלי העמותה עובדים בהתנדבות ללא שכר. הרב הבר פועל לשינוי התפיסה הרווחת לגבי תרומת איברים מן החי ומעניק חיים חדשים למאות חולי כליות בישראל.

מזל טוב לרב הבר ולמתנת חיים!