חוגגים שנה

לפני שנה בדיוק, ב6 ביולי 2014, תרמתי כליה. שנה לפני כן צדה את עיני מודעה של “מתנת חיים” שעוררה בי עניין.

יום ההולדת ה-50 שלי התקרב ובמקום לחשוב מה אוכל לקבל ביום ההולדת המשמעותי הזה, חשבתי מה אוכל להחזיר לקב”ה עבור כל החסד שהוא מרעיף עלי.

בעלי ואני נפגשנו עם הרב הבר ואשתו, שני אנשים המסורים לגמרי למטרה מדהימה זו של מציאת כליה לאנשים הזקוקים לה. הם ענו על כל שאלותיי בסבלנות והסבירו לי את התהליך. לאחר שנמצא האדם המתאים לקבלת התרומה, התחלתי בתהליך של בדיקות גופניות שנמשכו זמן לא קצר.

את הזמן הזה ניצלתי למחשבות על הצעד הצפוי לי. האמת היא שהיו פעמים שרציתי לסגת מהחלטתי אך חשבתי על האנשים הזקוקים לכליה אחת בלבד כאשר לי יש 2 כליות בריאות.

הבדיקות הגופניות והנפשיות הסתיימו והיום הגדול התקרב. לא סיפרתי להרבה אנשים- אולי חמישה סה”כ. הזדקקתי לכל כוחותיי לעבור את התהליך ולא יכולתי להתמודד עם ספקות של אנשים.

שמרתי על סודיות משתי סיבות נוספות- לא רציתי בשום אופן שאמי תדע על כך, וכמו כן רציתי לעשות מצווה בסתר בלי פרסום- רק ביני לבין הבורא.

ב”ה, התהליך עבר בשלום בלי הפתעות. משפחתו של ו. מקבל הכליה הייתה אסירת תודה מעבר לכל דמיון. מצבו טוב, ואנחנו בקשר. נפגשנו כמה פעמים במהלך השנה האחרונה. והיום, ביום השנה, הלכנו לבי”ח בילינסון ביחד לבקר עוד תורמים, נתרמים ובני משפחותיהם, לברך אותם בהחלמה מהירה ולעודד אותם.

חיי השתנו לטובה בכל כך הרבה מובנים. אני מודה לה’ על ההזדמנות שנתן לי לעזור למישהו, ומודה לארגון “מתנת חיים” על העזרה במימוש החסד הזה.

יברך ה’ את הרב והרבנית הבר בבריאות טובה והצלחה בכל מעשה ידיהם.

ק.
ירושלים, ישראל