ילדים בדיאליזה

ילד מקומו בבית ספר!

לא בדיאליזה!!

ילדים בדיאליזה

טיפולי דיאליזה אינם קלים לאף אחד, אבל לילדים זה קשה פי כמה וכמה! בעוד שחבריהם, בני גילם, פוקדים את בית הספר מדי יום ביומו, גדלים ומתפתחים, ילדי הדיאליזה מתחברים למכונות השואבות מהם את לשד כוחם, ומעכבות את התפתחותם הגופנית והלימודית. הילדים שאמורים היו להיות בהווי חברתי תוסס של משחק ושמחה, שרויים בעצב עמוק, מנותקים ונותרים מאחור.

מחזה קורע לב הוא לראות מסיבה בבית הספר, שבה מרבית הילדים נהנים מממתקים מכל הסוגים, שותים ומתמוגגים, ולעומתם הילד חולה הכליות יושב ומסתכל. מרבית המאכלים אסורים עבורו וגם לשתות מותר לו רק מעט מאד, וכולו אפוף מיגבלות ואיסורים.

כמה עשרות ילדים בישראל חולים באי ספיקת כליות ומטופלים בדיאליזה. אנו במתנת חיים זכינו ליזום וללוות השתלות כליה מוצלחות של כמה וכמה מהם, זו תחושה עילאית, בלתי ניתנת לתיאור, לראות ילד החוזר ללימודים בריא ושלם, צחוקו המתגלגל בגן המשחקים, בריא ושמח בעזרת השם.

https://www.youtube.com/watch?v=6w2xA6aiQhs

בכל חודש פונים עוד ועוד בני משפחה של ילדים חולים בבקשת עזרה. הכאב גדול לראות ילד בדיאליזה הממתין לישועה. רשימה חלקית של הילדים הממתינים אפשר לראות כאן.

סיפורים על השתלות כליה לילדים

  • ישעיהו ארנפלד, אברך מביתר עלית ואב ל-4, תרם כליה לנועה אלון בת ה – 11, תלמידת כתה ה’ ממודיעין. ראו כתבה ב-בחדרי חרדים שמספר את סיפורם. תאריך ההשתלה: ל’ בחשון תשע”ד, 3.11.2013
  • ישי צור תרם כליה לבר אזולאי בן ה-12. ראו סרטון מהבוקר של קשת בערוץ 2. תאריך ההשתלה: ט”ז בתמוז תשע”ג. 24.6.2013
  • תמי נאמן מירושלים, אמא למשפחה ברוכת ילדים, תרמה כליה לאליעזר בן ה – 4. ראו תכנית בעושים סדר כשהעתונאי בן כספית מראיין את תמי. כמו כן ראו כתבה ב- ynet שמספר את סיפורם של תמי ןאליעזר. תאריך ההשתלה: דצמבר, 2012
  • מתנת חיים התגייסה לעזרת הילדה חיה מושקא הלל במציאת תרומת כליה עבורה. ואכן, תורם נמצא וחיה מושקא הלל עברה השתלה בי”ג בסיון תשע”ה, 31 במאי 2015, בבית חולים שניידר.
  • תמי בת ה-7 מבני ברק עברה השתלת כליה שנתרמה ע”י רחל, אשה אמריקאית צעירה. קראו את סיפורה של תמי. זאת מראשוני ההשתלות שאורגנה ע”י מתנת חיים.

אנו מחפשים תורמי כליה עבור ילדים קטנים, נערים ונערות צעירים המטופלים בדיאליזה.

בידך להצילם על ידי תרומת כליה בהתנדבות.

הבה ניתן לאותם צעירים רכים את ההזדמנות לחיים.

פרטים: 02-5000755, info@kilya.org.il

בחסות העמותה הבריטית Jewish Child’s Day