תואר עמיתת כבוד לרחל הבר

מעתה יו"ר מתנת חיים היא גם עמיתת כבוד של המרכז האקדמי רופין לשנת תשפ"א. התואר מוענק מטעם המרכז למי שתרם לחברה הישראלית באופן ראוי לציון. המרכז האקדמי רופין שם את נושא המעורבות החברתית בליבת העשייה שלו והוא בוחר לכבד בתואר את מי שיכול לשמש מודל מעורר השראה לבוגריו. בנימוקי הבחירה של המרכז האקדמי רופין בגב' הבר, נכתב בין היתר: "תרומתך יוצאת הדופן בהקמת עמותת מתנת חיים יחד עם בעלך הרב ישעיהו הבר ז"ל, העניקה חיים חדשים למאות חולי כליות בארץ, והובילה למהפכה של ממש בכל הנוגע לתרומות כליה אלטרואיסטיות של אלו המוכנים להקריב את טובתם הפרטית למען אחרים".

בקבלת פנים שלפני הטקס, אמרה ד"ר קרן גרינברג, ראשת המחלקה למדעי הסיעוד, את הדברים הבאים:

מתנת חיים הוקמה עוד ממיטת חוליו של הרב, מושתל כליה בעצמו, שהכיר היטב את סבלם של חולי הדיאליזה, ובתוך כך, קיבל על עצמו כי לא ישקוט יום וליל, וידאג לחיסול רשימת הממתינים להשתלה ולהצלתם של אנשים רבים מדין הדיאליזה למשך שנים רבות. יחד עם רעייתו היקרה, הקימו ארגון פורץ דרך, חוצה מגזרים, דתות ותרבויות, בו העשייה למען האחר היא לא רק בשדה הקרב אלא בשגרת היום-יום. ארגון בו הערך ואהבת לרעך כמוך, מיושם במובן העמוק של המילה. כל זאת, כאשר המניע המרכזי הוא הרצון לעזור לאחרים. תרומת כליה היא מעשה אצילי שהופך את העולם למקום טוב יותר וטהור יותר.

הרב ורעייתו חוללו מהפך בתחום של תרומת כליה בישראל ומפעל ייחודי זה שהקימו מהווה מגדלור ומודל לחיקוי בכל העולם, כאשר הרבה מומחים מהעולם ששומעים על המפעל הזה רוצים לעלות לירושלים בניסיון להבין איך הדבר הזה קורה. ארגונו הביא למהפכה עולמית שהציבה את ישראל כאחת המדינות המובילות בתרומת איברים מן החי ומהווה אור לאומות העולם בתחום זה. עד כה ישנן תרומות של למעלה מ 1050 תרומות כליה במסגרת העמותה.

בתמונה: ימין לשמאל:
הרבנית רחל הבר, יו"ר מתנת חיים
פרופ' גליה צבר, נשיאת המרכז האקדמי רופין
מר אודי אנג'ל, יו"ר חבר הנאמנים, המרכז האקדמי רופין
מר רענן דינור, יו"ר הועד המנהל, המרכז האקדמי רופין